מוזיאון ישראל – כאן אפשר ללמוד על ההיסטוריה שלנו

קרדיט תמונה: freepik

במדינת ישראל ישנם לא מעט מוזיאונים המציגים את ההיסטוריה של ארץ ישראל ומדינת ישראל. מאחר ואנחנו נמצאים במקום שיש לו היסטוריה של מאות שנים, הרי שזה לא מפתיע שישנם מוזיאונים שונים המציגים ממצאים מתקופות שונות בהיסטוריה ומספרים את הסיפור של חבל ארץ זה.

אחד המוזיאונים הבולטים והחשובים, לא רק בישראל אלא בכלל בעולם, הוא מוזיאון ישראל הממוקם בירושלים. מדובר באחד המוזיאונים הגדולים והמובילים בעולם בכל מה שקשור להיסטוריה, ארכיאולוגיה, תרבות, אמנות ועוד. הוא מציג את ההיסטוריה של העם היהודי וכאמור של ארץ ישראל מימי קדם.

מוזיאון ישראל כולל אוספים מרהיבים ומרשימים של ממצאים ארכיאולוגים, פריטי יודאיקה, אמנת ישראלית ועולמית ועוד שורה ארוכה של פריטים המלמדים את הסיפור של העם היהודי, ארץ ישראל וקהילות שונות בעולם. במוזיאון אפשר למצוא, תערוכות קבועות לצד תערוכות מתחלפות של אמנים וחוקרים שונים.

מוזיאון ישראל מושך אליו תיירים מכל העולם, וכמובן הרבה מאוד מבקרים מישראל אשר מגיעים להתרשם מהמוזיאון, וכן סטודנטים ותלמידים בתיכון ובבתי ספר יסודיים אשר מגיעים גם לצורך ביקור וגם על מנת ללמוד ולחקור. המוזיאון כולל מרכז מחקר מיוחד וכן אירועים המיועדים לחוקרים ולתלמידים. המוזיאון מעסיק מדריכים אשר עורכים סיורים עבור קבוצות מהארץ ומחו"ל, המקבלות הסברים על המוזיאון, התערוכות והממצאים השונים המוצגים בו.

איך אפשר ליהנות מהמוזיאון מרחוק?

גם מי שאיננו יכול להגיע לירושלים ולבקר במוזיאון פיזית, יכול ליהנות ממנו. כך ניתן לעשות באמצעות שימוש באתר של המוזיאון המציע אפשרות ליהנות משלל תערוכות און ליין. אפשר לערוך סיורים באתר באופן עצמאי וכן אפשר ליהנות משידורים של סיורים שנערכו בזמן אמת על ידי מדריכים ואפילו על ידי אוצרות של תערוכות שונות.

מי שרוצה יכול גם להשתמש באתר של מוזיאון ישראל בשביל לבקר בחנות המוזיאון ולקנות מוצרים שונים הנמכרים בה און ליין. חנות המוזיאון מציעה הרבה מאוד פריטים, בין אם מדובר בספרים, תכשיטים, מוצרי יודאיקה, יצירות אומנות, תדפיסים, צעצועים ומשחקים, כולם כמובן קשורים כך או אחרת לדברים המוצגים במוזיאון.

חנות המוזיאון, כמו המוזיאון עצמו, פונה לא רק לקהל המבקר במקום או לקהל ישראלי אשר מעוניין להיכנס דרך האתר, אלא גם למי שנמצא בחו"ל ומעוניין להזמין מוצרים שונים אל היעד בו הוא מתגורר.

מתי נכון לבקר במוזיאון ישראל?

בעיקרון, המוזיאון פועל כל השנה, מלבד מועדים מסוימים, ספציפיים, בהם הוא סגור. ניתן לבקר במוזיאון כל יום, אם ישנן תערוכות ואירועים מיוחדים אז רצוי להזמין מקום מראש.

כל מי שמגיע לביקור בירושלים, מומלץ מאוד שיבקר גם במוזיאון, תמיד הוא יכול למצוא שם דברים חדשים ומעניינים, תערוכות ייחודיות ודברים אחרים שיכולים לעניין אותו. ניתן לקבל מידע דרך המוזיאון ודרך פרסומים שונים אודות התערוכות המוצגות בו.

 

שתפו פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

בלוג

האלגנטיות הנצחית של מיטות ברזל

מיטות ברזל עמדו במבחן הזמן, משדרות אלגנטיות נצחית כובשת ומקסימה. עם הקסם שאין שני לו, מיטות אלו הפכו למרכיב עיקרי בבתים רבים, והוסיפו נופך של תחכום לכל חדר שינה. במאמר זה, נחקור את המשיכה המתמשכת של מיטות ברזל ונעמיק בסיבות לכך שהן ממשיכות להיות בחירה פופולרית עבור חללי פנים מסורתיים ועכשוויים כאחד.

בלוג

הגרלת מספרים

מחשבון הוא כלי המשמש לביצוע חישובים מתמטיים. זהו מחשבון המבצע פעולות אריתמטיות בסיסיות כמו חיבור, חיסור, כפל וחילוק.   ניתן

בלוג

המלצות פיקניק וטיול בחיק הטבע

משפחות רבות מחפשות היום לשלב יציאה לטבע הכוללת פיקניק וטיול. מסתבר שבישראל יש המון מקומות מסודרים שיאפשרו לכם ולבני משפחתכם

בלוג

שירות לקוחות ksp

שירות לקוחות הוא תהליך ניהול קשרי הלקוחות מתחילתו ועד סופו. זה כולל מענה לשאלות לקוחות ופתרון בעיותיהם. ישנן דרכים רבות